Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 18 listopada 2017, godz. 08:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: bluetooth i oprogramowanie WIDCOMM na dwoch maszynach.
PostNapisane: 25 grudnia 2006, godz. 05:42 
Witam

mam dwa kompy i problem :)))
1. stacjonarny z netem osiedowym.
2. laptop bez netu :(

dwa bluetooth'y oprogramowanie widcomm i niebungla net na laptopie a przecież można :] ponoć...
a tak robiłem:
Na maszynie 1 (xp sp2) klikamy prawym na ikonke BT w tray'u i wybieramy "konfiguracje zaawansowana". Nastepnie w uslugach lokalnych sprawdzamy, czy istnieje usluga o nazwie Network Acess. Jesli tak, to zaznaczamy i klikamy na wlasciwosci. Zaznaczamy uruchamianie automatyczne a jako typ uslugi "zwalaj innym uzytkownikom na dostep do Internetu/Sieci LAN poprzez ten komputer". Nastepnie OK. Jesli nie to prawym na ikonke BT a nastepnie "Kreator instalacji interfejsu bluetooth", po czym "Chce skonfigurowac uslugi interfejsu Bluetooth, ktore beda udostepniane zdalnym urzadzeniom" i zaznaczamy "Network Access". Nastepnie OK i wtedy instaluje nam sie nowa karta sieciowa ;). Teraz zadowoleni i szczesliwi wchodzimy do Polaczen sieciowych (chyba tak, nie wiem, mam ang wersje 8) ) i tam powinnismy miec dwa polaczenia. Jedno od dostawcy, drugie to karta sieciowa bluetooth. Prawym na karcie bluetooth i nastepnie wlasciwosci. Powinnismy miec nastepujace protokoly zainstalowane i aktywne: Client for Microsoft Networks, File and Printer Sharing for Microsoft Networks, Internet Protocl (TCP/IP). Teraz zaznaczamy Internet Protocol i klikamy na Wlasciwosci. Jako adres IP podajemy 192.168.0.1 a maska podsieci to 255.255.255.0 . Klikamy na OK i w zasadzie pozostaje nam tylko we wlasciwosciach polaczenia z dostawcą (prawym, wlasciwosci, zaawansowane) wlaczyc Udostepnianie Internetu (cos a'la "pozwol innym uzytkownikom na korzystanie z tego polaczenia" czy jakos tak). Jesli mamy wiecej niz jedna karte sieciowa (dostawca sie nie liczy) to wybieramy jeszcze, na ktora karte chcemy udostepniac polaczenie. Na koniec jeszcze ustawiamy grupe robocza jako np HOME (prawym na Moj Komputer => Wlasciwosci => Nazwa Komputera (chyba) => grupa robocza, przycisk "zmien"). Ok, pierwszego kompa mamy zalatwionego.

Druga maszyna win2000

Analogicznie tak psujemy wszystko, zeby nam sie pojawila karta sieciowa Bluetooth ;) Roznica polega na tym, ze Network Access ma byc w aplikacjach klienckich. Jesli tej karty nie ma w polaczeniach odpalamy jak powyzej "Kreatora instalacji interfejsu Bluetooth" i tak kombinujemy, az nam sie pojawi takowa ;) Wydaje mi sie, ze bedzie to lecialo cos jak "Wiem z jakiej uslugi chce skorzystac [...]" a nastepnie Network Access. Dalej wchodzimy we wlasciwosci TCP/IP karty sieciowej Bluetooth (jak przy maszynie 1) i dajemy: adres IP: 192.168.0.2, maska: 255.255.255.0, bramka: 192.168.0.1,

DNS'y ustawiłem na dostawce netu, potem je wykasowałem i taka sama lipa, cały las lipowy....

wszystko wygląda na ok łączy się pomiędzy sobą, ale na pingi jest głęboka cisza.

Jak to zrobić żeby net śmigał na laptopie????

Tytuł: Re: bluetooth i oprogramowanie WIDCOMM na dwoch maszynach.
PostNapisane: 27 grudnia 2006, godz. 14:04 

Outcaster napisał(a):
Witam

mam dwa kompy i problem :)))
1. stacjonarny z netem osiedowym.
2. laptop bez netu :(

dwa bluetooth'y oprogramowanie widcomm i niebungla net na laptopie a przecież można :] .
[...]
wszystko wygląda na ok łączy się pomiędzy sobą, ale na pingi jest głęboka cisza.

Jak to zrobić żeby net śmigał na laptopie????

Dużo lepszym jakościowo połączeniem jest WiFi :D
Dwóch komputerów po Bluetooth nie łączyłem (komórka+Laptop) oczywiście sprawdzone i działa :)

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]