Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 18 sierpnia 2017, godz. 10:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Chello i WR542G+WN551G
PostNapisane: 26 lipca 2006, godz. 21:47 

Witam
zakupiłem w Interprojekcie router wi-fi WR542G oraz kartę bezprzewodową WN551G, oba produkty firmy TP-LINK. Chciałem połączyć komputer z routerem bezprzewodowo. Na początku postanowiłem podłączyć internet do kompa za pomocą skrętki, tak dla sprawdzenia. Podłączyłem router, poprowadziłem kabel z modemu Chello do routera i dalej do zwykłej karty sieciowej. Włączyłem komputer, skonfigurowałem router poprzez przeglądarkę i internet chodził. Może to zbyt rozwlekle piszę, ale chcę sie dowiedzieć w którym miejscu popełniłem błąd. Następnie spróbowałem bezprzewodowo, zainstalowałem kartę zgodnie z instrukcją, odłączyłem kabel z routera do kompa, po włączeniu kompa na pasku zadań pojawiła się ikonka o kształcie schodów (kolor szary) i ikona połączenia bezprzewodowego z czerwonym krzyżykiem. Połączenia nie było, pomimo ustawienia SSiD identycznego w routerze i karcie, ustawiony był również "Dynamic IP Adress", klikałem na TWCU i później na Scan, router był widoczny, ale połączenia z internetem nie uzyskałem. Mogłem za to wejść w ustawienia routera. Router i komputer stoją na razie blisko siebie (router na biurku a komp pod biurkiem). Próbowałem różnych ustawień w routerze ale bez skutku. Zniechęcony spróbowałem podłączyć internet poprzez router, skrętkę i zwykłą kartę sieciową. Jakie było moje zdziwienie gdy również nie było internetu, ale mogłem wchodzić w ustawienia routera. Zresetowałem router ale internet dalej nie chodził, jak podłączyłem modem Chello bezpośrednio do kompa (z pominięciem routera) wszystko chodzi. Proszę o radę osoby, które mają wieksze doświadczenie w tym temacie. Wszelkie sugestie i propozycje będą mile widziane. Problem opisałem w mailu do Interprojektu i również czekam na odpowiedź. :cry:
uffff, to tyle

Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, godz. 12:24 

Wydaje się mi, że podszedłeś źle do zagadnienia.
Aby uzyskać połączenie w sposób jaki przedstawiłeś należy:
  1. W routerze ustawić sieć WAN (jeżeli masz chello to po prostu ustaw dynamiczne uzyskiwanie adresu IP.
  2. Skonfiguruj w routerze połączenie wireless, ustawiając SSID, kanał oraz upewniając się, że wifio jest włączone. Skonfiguruj na wifi jakieś zabezpieczenie choćby wep.
  3. W routerze ustaw sieć LAN (ten krok pewnie wykonałeś źle i stąd całe zamieszanie). Tworzysz jakąś pulę adresów nierutowalnych np. 10.0.0.0/8 , 172.16.0.0/16 , 192.168.0.0/24.
    Jeżeli idzisz na łatwiznę to w routerze włączasz serwer dhcp i to on nada karcie sieciowej w komputerze adresik z puli podanej wyżej.

Wszystko sprowadza się do poprawnego ustawienia WAN i LAN w routerze, a później to już magia :mrgreen: .

Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, godz. 16:54 
Inter Projekt

w wlaściwościach połączeń bezprzewodowych wpisz reczenie adres ip , podmaske, dns i brame tj. 192.168.1.120 podmaska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1 oraz dns 192.168.1.1 oraz wylacz lub odinstaluj firewalla bedzie działac bez problemu

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]