Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 19 listopada 2017, godz. 01:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: ENDSL-A2+WIG, pytania odnosnie konfiguracji
PostNapisane: 30 listopada 2006, godz. 22:06 

Skad mozna pobrac najnowszy firmware do tego modemo-routera? Jest dostepny na jakiejs stronie?

Ostatnio edytowano 3 grudnia 2006, godz. 12:47 przez Clean, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2006, godz. 13:26 
Inter Projekt

Oto strona producenta
http://www.encore-usa.com/product.php?id=160&lang=

Niestety nie ma nowego firmwar-u

Pozdrawia Dawid Papis

Inter Projekt

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2006, godz. 12:50 

Mam jeszcze takie pytanie. W zakladce NAT/Virtual Servers (gdzie dokonujemy przekierowania portow np. do p2p), nie ma rozroznienia na porty TCP i UDP jak w wielu innych routerach. Zatem jesli wpiszemy tam IP i numery portow to czego sie one odnosza - do TCP, czy UDP a moze do obu na raz?

Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2006, godz. 13:24 
Site Admin

Clean napisał(a):
Mam jeszcze takie pytanie. W zakladce NAT/Virtual Servers (gdzie dokonujemy przekierowania portow np. do p2p), nie ma rozroznienia na porty TCP i UDP jak w wielu innych routerach. Zatem jesli wpiszemy tam IP i numery portow to czego sie one odnosza - do TCP, czy UDP a moze do obu na raz?

wydaje mi się że aby prawidłowo działały p2p należy dodatkowo zrobić wpisy w IP Filter ...

Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2006, godz. 00:47 

IP Filter - nie słuzy do przekierowywania portow, uzywa sie tego do konfiguracji firewalla, sam poleglem na probie ustawienia tego routera dla dc+, ale moze jeszcze cos wymysle...

ok i wymyslilem
Do testow zainstalowalem "interfejs uzytkownika UPnP" dc++ w wersji 0.698 wybralem, polaczenie firewall z UPnP porty nalezy wpisac w przedziale 3201-32000 porty 1024-3200 sa zarezerwowane dla innych uslug, dziala idealnie:) Tylko dlaczego najpierw musialem podlaczyc komp przez lana tego to nie wiem ale teraz na radiu ciagnie :)

Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2007, godz. 10:25 
Konfiguracja dla dc++ jest banalnie prosta ;)
Advanced setup/nat/ tutaj w Number of IPs zaznaczamy single, wybieramy virtual server, tutaj w start port number np 4000 end port number taki sam (4000), w ramce local IP adress wpisujemy IP wewnętrzne naszego komputera. Zapisujemy zmiany.

Zakladamy konto na dyndns, wpisujemy w access management/ddns odpowiednie daneklikamy Save.
Teraz najlepiej zresetowac router (Maintenance/SysRestart zaznaczone Current Settings, ciskamy Restart. Po kilku sekundach router sie podniesie i polaczy nas z neo.

W dc++ w menu File/Settings/connection settings wybieramy Active, w okienku IP wpisujemy nasza "domene" z dyndns, w TCP port nasz port 4000 w UDP port rowniez 4000.

Od tej pory jestemy zawsze "aktywni" na hubach dc ;))

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2007, godz. 20:16 

Will_away napisał(a):
W dc++ w menu File/Settings/connection settings wybieramy Active, w okienku IP wpisujemy nasza "domene" z dyndns, w TCP port nasz port 4000 w UDP port rowniez 4000.Pozdrawiam.

Widze, ze w DC++ wpisujemy ten sam numer portu do rubryki TCP i UDP. A jak to robimy w eMule'u? Te same, rozne (np. domyslne - TCP: 4662, UDP: 4672), czy to kompletnie bez znaczenia?

Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2007, godz. 22:20 

No dobra czytam czytam i nie mogę się doczytać mam ten router ENCORE ENDSL-A2+WIG jest tam jeszcze (-E) ale nie wiem czy to potrzebne:D a wracając do sprawy chciałbym podzielić łącze Neostrady na 2 komputery czy jest taka możliwość na tym routerze jeśli nie to czy są programy które pomogą mi to monitorować i zmieniać prędkości transferów z góry thx

Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, godz. 08:59 
Inter Projekt

Router ten nie posiada możliwości regulacji transferow dzieli łacze dynamicznie

Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, godz. 17:55 

ale gdzieś wcześniej czytałem że do podziału łącza służy QoS a ja mam w opcjach takie coś właśnie czy mogę w takim razie podzielić łącze?? tutaj zrzut z ekranu:
http://img525.imageshack.us/img525/1218/87285987wz5.jpg

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]