Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 21 października 2017, godz. 01:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Mikrotik i WA2204B
PostNapisane: 21 czerwca 2008, godz. 09:51 

Witam forumowiczów!

Sprawa jest taka:
Mam kilku klientów podpiętych do RTB (Wistron CM9) za pomocą WA2204B. Nagminna jest sytuacja, że WA2204B łączy się z mikrotikiem na 3-4 sekundy po czym odpada na podobny czas, potem znowu podpina się i tak w kółko, albo w ogóle nie nawiązuje połączenia przez kilka godzin lub połączenie jest dobre przez jakiś dłuższy czas.

Co może być problemem? Czyżby układy WA2204B nie potrafiły jednak tak do końca współpracować z CM9 czy może wina leży gdzie indziej?
Problem jest taki sam w przypadku podłączenia na dystansie 50m co 1km. Czyli odległość nie ma związku. Anteny mają poziomy sygnałów na poziomie 55-70, tylko parametr Tx CCQ pływa straszliwie. Ostatnio zmieniłem jedną kostkę (1km) na Ovisa i problem chyba zniknął (jeszcze to sprawdzam).
Czego mogłem nie dopatrzyć?

Maszt stoi na blokowisku na dachu jednego z budynków. Wyposażony jest w RTB532A Mikrotik lvl4. Zasilanie PoE (48V) 10m, dodatkowa karta córka RTB (ta mniejsza). Z bazą główną łączy się po moście (CM9) 5GHz turbo na TetraAnt 13dBi (-55), pozostałe sloty wypełnione 3xCM9 2,4GHz (dwie pionowe V-Line 13dBi i V-Line 17dBi, oraz jedna konstrukcja NetBajt 16dBi pozioma) Teren mocno zasadzony sygnałami innych nadajników (głównie polaryzacja pozioma)

Inny problem mam na bazie gdzie na jedynej antenie 2,4GHz (Senao 8dBi 360/60 i CM9) niektórzy użytkownicy mają problem z połączeniem. Zestawia się ale najczęściej jednostronnie u 2 użytkowników. Sporadycznie chodzi dobrze. Może jest to też wina CCQ. W poniedziałek mam w planie dorzucić dodatkową antenę 15dBi i odseparować kilku "lepszych" klientów (czysta strefa Flesnela i podobne problemy z połączeniem).

[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 10:18 am ]
Nowa antena powieszona planowo.
Wistron CM10 i V-lineSector 15dBi i wyniki gorsze niż na CM9 i Senao 8dBi.
Na Senao Atheros 5413 podobnie a nawet gorzej.

Czyżby układy inne niż5213 nie za dobrze współdziałały z RTB532A i MT2.9?

[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 9:22 am ]
Kolejny ciekawy problem.

Mam zestawione z mikrotikiem połączenia na ovislinkach. Ciekawostka jest taka, że Ovis zrywa połączenie równo co 5 minut. Od razu je nawiązuje ponownie, ale jest to zjawisko ciągłe i dotyczy wszystkich ovisów jakie mam podpięte.
Co może być problemem?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]