Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 21 października 2017, godz. 01:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: OVPN i stabilność
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, godz. 14:39 

Witam, mam w centrali mikrotika 750G jako serwer OVPN. W oddziałach firm mam zwykłe 750 ustawione jako klient OVPN. Serwer jest podłączony do DSL a klienci do ADSL. Przesyłane są drobne komunikaty między oddziałami firm. Problem polega na stabilności. Spoglądając na serwer. Bywa, że klienci nie łączą się. Mimo dodanych użytkowników - interfejsów klienci łączyć się dynamicznie. Po czym zostają odrzuceni mimo braku połączenia na danym użytkowniku. Przeważnie reset sprzętu oddziału pomaga. Czyli watchdog. Czasami zaglądając na 750G w PPP w pozycjach tx packet pojawiają się duże liczby i nie działa dane połączenie. Miałem również przypadki włączenia zakładki PPP i w skonfigurowanych interface nie było nic. Biała tablica dopiero po resecie pojawiły się konfiguracje. Na klienckim 750 bywa, iż po resecie wykasuje IP z PPP do którego ma się łączyć jak i użytkownika i hasło. Co się dzieje? Mam wersję 4.9. Nie działo się tak wcześniej. Mam ustawioną opcję chanage TCP MSS na yes we wszystkich urządzeniach. Może to mieć winę, że automat źle rozkłada? Domyślam się, iż przy złych ustawieniach powinien zrywać lub nie łączyć wcale. Tu wszystko ładnie działa dzień, dwa a przykładowo na 3 muszę reset kliknąć bo jakieś krzaczki. Korzysta ktoś z połączeń OVPN? Wyłączyłem sprawdzanie certyfikatów i tak nie pomogło.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]