Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 18 października 2017, godz. 00:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Queue Tree - błąd w MT czy w WinBox?
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, godz. 19:24 

Witam

Właśnie dopieszczam sobie kolejkowanie i zauważyłem dziwne zjawisko przy generowaniu określonego ruchu. Ustawiłem sobie w queue tree na przykład dla p2p: limit-at=20000 i max-limit=980000 i widzę, że na ŻÓŁTY kolor się ta kolejka zmienia nie przy 20k ale dopiero przy 1/2*980k=490k :shock: !!! Ma to dla mnie duże znaczenie bo dla http ustawiłem sobie limit-at=512000 i max-limit=1024000 a to oznacza, że gdy ruch http będzie się zawierał w przedziale 512k-1024k (yellow state) to jego priorytet będzie niższy od p2p dopóki ruch p2p nie osiągnie "yellow state" (z kolorów wychodzi że to 490k :? ) bo przy yellow state mimo wyższego priorytetu kolejka wyskakuje do innego levela

W manualu o HTB napisali coś takiego:

Cytuj:
Each HTB class can be in one of 3 states, depending on data rate that it consumes:

green - a class the actual rate of which is equal or less than limit-at. At this state, the class is attached to self slot at the corresponding priority at its level, and is allowed to satisfy its limit-at limitation regardless of what limitations its parents have. For example, if we have a leaf class with limit-at=512000 and its parent has max-limit=limit-at=128000, the class will get its 512kbps!
yellow - a class the actual rate of which is greater than limit-at and equal or less than max-limit. At this state, the class is attached to the inner slot of the corresponding priority of its parent's inner feed, which, in turn, may be attached to either its parent's inner slot of the same priority (in case the parent is also yellow), or to its own level self slot of the same priority (in case the parent is green). Upon the transition to this state, the class 'disconnects' from self feed of its level, and 'connects' to its parent's inner feed
red - a class the actual rate of which exceeds max-limit. This class cannot borrow rate from its parent class

U mnie się to zupełnie nie zgadza :( Na żółto kolejka robi się zawsze przy ok 1/2*max-limit :(

Teraz pytanie - czy MT to traktuje właściwie i "prawdziwy stan yellow" robi się przy limit-at (u mnie np 20k dla p2p) a nie dopiero kiedy Winbox pokaże na żólto (bug w Winbox)??? A może jest to bug MT i stan yellow robi się dopiero gdy Winbox o tym informuje??? :?

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]