Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 25 czerwca 2017, godz. 02:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: router do internetu
PostNapisane: 11 marca 2008, godz. 13:50 

Witam, mam mastępujące pytanie. Potrzebuje rozbudowac internet na 3 laptopy najlepiej za pomocą jakiegos routera wifi. Czy router o nazwie TP-LINK TL-WR340GD to dobre rozwiązanie? Jak sie można zabezpieczyc przed włamaniem do takiej sieci? czy jest mozliwosc zabezpieczenia takiej sieci przed podłączeniem wielu komputerów bez zgody właściciela routera ? potrzebuje miec tez taką mozliwosc, ze to ja ustalam które komutery mogą sie łączyc za pośrednictwem mojego łącza. Szcze gólnie chodzi mi o sytuacje gdy ktos kto dysponuje hasłem dostepu i moze go przekazac komus jeszcze... prosze o pooc jak postawic taką siec. Z góry dziekuje.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2008, godz. 14:19 
Inter Projekt

w jaki sposob ma pan dostarczany internet (neostrada, lub tv kablowa, siec LAN) w 2 ostatnich przypadkach ten router nada sie jak najbardziej, do neostrady polecam tplinka 8910 . mozna zabezpieczyc siec poprzez filtrowanie mac adresow tj okreslenie ktore komputery maja miec dostep do netu a niewysepcyfikowane mac adresy zostana odrzucone. siec wifi szyfrujemy sobie wpa 2 i eliminujemy praktycznie mozliwosc wlamania

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 19:17 

internet bedzie dostarczany za pomocą radiowego modemu edimax wds. W nim jest wyjscie RJ-45, pytam akurat o TP-LINKa bo mam takie urząrdzenie podłączone pod Neostrade i działa bardzo ładnie. Zależy mi żebym miał kontrole ile komputerów jest podłączonych za pomocą mojego routera do internetu i ograniczyc ewentualnie dostep do internetu obcym komputerom

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 19:26 
Inter Projekt

tak w takim wypadku router ten nada sie. obsluguje on pare typow zabezpieczen wifi sobie pan ograniczy szyfrowaniem a kabel filtroawniem mac adresow i nie ma szans zeby sie ktos wlamal do tego rezerwacja adresu ip i nawet jesli ktos poda haslo to sam sobie net wywali bo wystapi konflikty jakby ktos adres mac se zmienil

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 19:56 

a czy taki router tez bedzie dobry ? TPLINK-WR542G ? prosze Mi powiedziec jeszcze taką jedną rzecz a mianowicie tak jak juz wspomniałem mam router TP-LINK 8910G i czasami sie dzieje tak ze na laptopie mam sygnał bardzo dobry a po chwili jest brak sygnału, mimo to internet działa bardzo dobrze ?

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 20:00 
Inter Projekt

no 542 jest lepszy od 340 bo ma mocniejsze radio i extra range czego 340 nie ma

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 20:20 

i tak mi sie wydaje ze 542 zakupie :) prosze mi powiedziec jeszcze taką rzecz jak to sie odbywa: mój dostawca internetu po podpisaniu umowy ma mi dostarczyc adres IP i to wystarczy do tego żebym się lączyl do internetu ? to jest instalacja radiowa, prawde mówiąc to nie wiem na jakiej ona dziala zasadzie :/

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 20:48 
Inter Projekt

czy pan ten net ma odebrac radiowo???? bo zrozumialem ze przez modem jesli ma byc odebrany radiowo to jest potrzebny router z opcja ap client np tplink 543 lub minitar mwgar a potem do rozeslania po wifi dalej potrzebny jest access point

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 20:57 

tak, do domu mam dostarczony internet drogą radiową, mam zainstalowany modem radiowy edimax wds i pod niego podpiety router tez edimax... router ten jest bez wifi i dla tego chce go wymienic, poza tym ten router jest zablokowany przez poprzedniego użytkownika i nawet nie mam go jak odblokowac. wiec sądze ze jak zepnę ten modem radiowy edimax wds oraz TP-LINKa to bedzie dobrze? zapomniałem dopisac że te dwa urządzenia są spięte ze sobą kabelkiem ethernetowym.

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 21:23 
Inter Projekt

pan ma acces pointa a nie modem :) chyba stad to nieporozumienie w takiej kombinacji bedzie dzialal jak najbardziej

Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2008, godz. 22:01 

w takim razie to juz wiem jak to cos sie nazywa :) słyszałem kiedys ze tak są robione osiedlowe sieci internetowe ale teraz sie z tym spotkałem na żywo :)jakas tam antena na dachu jest i te dwa urządzenia podpiete pod siebie :) wiec juz wszystko jasne, czyli smiało moge zakupic TP-LINKa WR542G? duzo jest roboty zeby taki router postawic ? TP-LINK 8910G stawiałem sam w domu i to nie było trudne :) a jak bedzie z tym ? :)

Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2008, godz. 14:12 
Inter Projekt

tplinka 543 a nie 542. a co do konfiguracji to pare klikniec przestawic tryb pracy na ap client wyszukac w opcji site survey baze polaczyc sie do niej i odpalic serwer dhcp

Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2008, godz. 15:58 

ale mnie nie jest potrzebny APC tylko sam AP :) APC juz mam w postaci Edemax`a 7206 APG :) wiec zeby wiec internet w laptopie wystarczy mi tp-link 542 który mi siec dpstarczaną LANem rozbije na wifi...

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]