Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 17 października 2017, godz. 15:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Równoczesne kolejkowanie przez Simple Queue i Queue Tree
PostNapisane: 23 marca 2007, godz. 01:18 

Witam!

Skonfigurowałem na MikroTiku v2.9.34 system kolejkowania oparty na markowaniu pakietów konkretnych usług i ograniczeniu ich w Queue Tree (typ kolejek PCQ z klasyfikatorem Src. / Dst. Port). Chciałbym aby równocześnie odbywała się kontrola użytkowników przez adresy IP. Niestety, gdy dodam Simple Queue z parametrem target address np. "192.168.0.53" kolejka nie wykazuje przepływu żadnego ruchu, pomimo że użytkownik o IP 192.168.0.53 generuje ruch. Kolejki Simple Queue zaczynają za to działać poprawnie gdy tylko wyłączę kolejkowanie Queue Tree. Stąd moje pytanie brzmi: czy da się tak skonfigurować kolejkowanie w systemie MT aby Simple Queue i Queue Tree działało równocześnie?

Niestety nie mam możliwości stworzenia takiego systemu korzystając wyłącznie z Queue Tree gdyż na płycie mam 3 interfejsy radiowe, a chciałbym by podział usług odbywał się dla każdego interfejsu indywidualnie. Markowanie pakietów odbywa się obecnie wg interfejsów (In. Interface / Out. Interface) oraz wg portów. Dodanie podziału na użytkowników wymnoży ilość reguł około 70-krotnie, co zbytnio obciąża płytę.

Serdecznie pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]