Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 22 sierpnia 2017, godz. 20:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: RTB-BOARD-RB433UAH+SENAO-EMP-8603 = zawieszanie się AP
PostNapisane: 25 sierpnia 2010, godz. 00:05 

Witam
Od niedawna zacząłem przygodę z mikrotikiem . Problem polega na tym ze użytkowników widzę zalogowanych w (wireless tables registration) ale gdy chce puścić na ich ip pinga lub wejść na ich ap nie da rady (tak jakby nie byli podpięci) . Dzieje się tak po około 10 - 15 min działania AP wtedy tak jakby się radio wieszało. Dopiero po jakimś czasie lub resecie wraca to do normy. Zmiana kanałów nadawania trochę polepsza sytuacje (na 1 działa najlepiej). Nie wiem czy to problem z zasilaniem bo w opisie karty jest napisane ze w przypadku płyt o niskiej wydajności prądowej można podpiąć zew zasilanie(mam zasilacz impulsowy 24V 1.25A ). Czy może klienci z słabym sygnałem wieszają ta siec. Jaki powinien być signal to noise i TX/RX CCQ u uzytkownikow a jaki Overall Tx CCQ by to nie wpływało negatywnie na siec. Dodam ze antena na AP to dookólna GOLD-SAG-24015 anteny klientów to ANT-BOX-24014-RPSMA + AP.Co tutaj doradzicie zamiana karty senao zamiana anteny na bazie czy zmiana anten u klientów tych co maja najsłabszy sygnał( 3 klientów) . Czy moze samo poprawne ( tylko jakie to poprawne) ustawienie sieci w mikrotiku polepszy sytuacje .
Za jakieś sugestie z góry dzięki

Po zmianie na kanał 1 sytuacja znacznie się poprawiła sygnał mam dobry tylko u 2 osób muszę coś wykombinować. Na 13 kanale u tech osób jest sygnał 70 dBm ale u reszty trochę kiszka, zmieniając zaś na 1 u wszystkich się polepsza od 40-60 dBm tylko te osoby mają problem.Jeden ma signal 82dBi i Tx/Rx 50 ,pingi ida ok i nie zrywa. Jest oddalona 500 metrów od bazy. Druga jest oddalona 500-600 metrów od stacji sygnał przechodzi nad liniami energetycznymi (sygnal ma dość wąskie przejście , po jednej stronie drzewo po drugiej budynek , ale ma tunel w którym bezpośrednio widzi maja antenę).Sygnał ta druga osoba ma gorszy 91 dBm i Tx/Rx 10, ping dość wysoki i gubi . Anteny mam takie jak podawałem wyżej . Możecie polecić sprawdzona antenę z odp wzmocnieniem oraz czułością.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]