Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 21 października 2017, godz. 01:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: sygnał
PostNapisane: 22 lutego 2008, godz. 00:38 

Witam jestem początkującym użytkownikiem Mikrotika.Mam pewien problem.Może na poczatek powiem ze jest to platforma zbudowana o routerboard + 3 anteny.Problem polega na tym że chcac podpiąc usera podpinam go do anteny o mocniejszym sygnale i nie wiem dlaczego na tej antenie działa gorzej niż gdy podepne go do anteny której sygnał jest gdzieś o 10 % slabszy?Z jednej strony mocniejszy sygnał ale wysokie pingi i slabe transfery a z drugiej strony słabszy sygnał i pingi oraz szybkości normalne.Dodam jeszcze, że podpinajac klintów z innych lokalizacji do tej niby mocniejszej ('gorszej') anteny jest wszystko ok.Miał ktoś może podobny problem?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: sygnał
PostNapisane: 22 lutego 2008, godz. 15:12 

grzegorzl400 napisał(a):
Witam jestem początkującym użytkownikiem Mikrotika.Mam pewien problem.Może na poczatek powiem ze jest to platforma zbudowana o routerboard + 3 anteny.Problem polega na tym że chcac podpiąc usera podpinam go do anteny o mocniejszym sygnale i nie wiem dlaczego na tej antenie działa gorzej niż gdy podepne go do anteny której sygnał jest gdzieś o 10 % slabszy?Z jednej strony mocniejszy sygnał ale wysokie pingi i slabe transfery a z drugiej strony słabszy sygnał i pingi oraz szybkości normalne.Dodam jeszcze, że podpinajac klintów z innych lokalizacji do tej niby mocniejszej ('gorszej') anteny jest wszystko ok.Miał ktoś może podobny problem?

Wysokosc (sila) sygnalu, a np zaszumienie terenu, zajetosc kanalu, snr - to zupelnie rozne "rzeczy". Zrob sobie scan i zobaczysz, ze na tej "antenie" na ktorej masz mocniejszy sygnal bedziesz lapal wiecej "nadajnikow" w jej kanale, niz na tej innej. Do tego dochodzi jeszcze jakie to anteny, o jakim zysku, jakich katach itp itd. Czynnikow jest bardzo wiele, a Ty nie napisales nic ;)

Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2008, godz. 23:03 

Może mógłbyś mi podać w jaki sposób najlepiej i najdokładniej sprawdzic zaszumienie?

Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2008, godz. 10:46 

grzegorzl400 napisał(a):
Może mógłbyś mi podać w jaki sposób najlepiej i najdokładniej sprawdzic zaszumienie?

int > wir > regis > i klikasz np na klienta -> signal

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]