Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 20 listopada 2017, godz. 20:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: TL-WN651G- problem z instalacją -zawieszanie PC
PostNapisane: 21 marca 2006, godz. 15:48 
Mam jeden poważny problem z kartą TP-LINK WN 651G ,Instalowałem ją w dwu komputerach oba Athlon ( pierwszy 1,7GHz z chipsetem VIA KT400/VT8235 z wieloma kartami rozszerzeń WIN XP-PRO sp2) udało sie ją uruchomic,łaczyc z routerem ale bardzo często zawieszał sie komputer i tylko twardy reset skutkował. Drugi natomiast Athlon 1 GHz chipset VIA KT 133 / VIA 686 / WIN XP-Pro (bez SP) nigdy sie nie uruchomił ,bo juz na zakonczenie instalacji przed odbootowaniem wieszał sie. Nadmieniam ,ze ten system nie ma oprocz karty graficznej (AGP) zadnych innych kart rozszerzeń. Przeinstalowałem w nim Windows aby nie bylo wątpliwości na XP-PRo SP2 i próbowałem na takim czystym (tylko nowe sterowniki płyty głównej) ponownie zainstalować karte i efekty sa niestety takie same. zawiesza kompa juz w czasie startu windowsa (jak uruchamia karte podejrzewam) . W trybie awaryjnym w men. urządzen widać kartę i komponenty sterownikow.) :( Pomocy!! :cry:

Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2006, godz. 12:50 
Nie spotkałem się z takim przypadkiem , wiem na pewno że z płytami głównymi MSI i kartami TPLINK były problemy,
Prosiłbym wypełnić zgłoszenie reklamacyjne z naszej witryny i odesłać karty. Proszę o opisanie numerem zgłoszenia przesyłki i odesłanie do Nas

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2006, godz. 01:22 
witam

mam dokladnie identyczny problem jak w przypadku powyzszego kompa z athlonem 1,7.
w moim przypadku athlon 2 ghz, plyta msi KT4AV na kt400a, xp pro sp2, karta przekladana do roznych slotow pci, w kompie siedziala tylko z agp gf4, non stop zwiechy systemu [swierzo zainstalowanego] w roznym czasie (podczas startu systemu lub po 5-30 min pracy). stery najnowsze do calego sprzetu.

Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2006, godz. 15:55 
Troche inaczej ale tez Zwisy.
551g Zawiesza sie zaraz podczas proby zaladowania sterownika zaraz po instalacji w chwili kiedy system probuje uruchomic karte.
Zawiesza sie zawsze i na 100% prób a bylo ich kilkanascie.
Dodam ze karta na RAlinku dziala poprawnie.
Jak ktos to jakos rozwiazal to niech opisze co trzeba zrobic
Pozdrawiam Marcin

Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, godz. 15:13 

Mam tych kart około 40 u klientów, wszędzie działa :0 ja zadowolony i klienci, platformy PC różne :)) Oczywiście stare kompy nie działają i problemy z płytą gł. MSI :( dlaczego nie wiadomo.
TPLINK WN551G w ver.1.5 rewelacja stabilny sygnał. Maksymalne linki do 2km. z antenkami 16-18dBi. Większych nie buduję szkoda później czasu na latanie po domach :).
Z tego co wiem karta nawet poprawnie pracuje przy linkach 5-8km ciekawe z jakimi antenami :D Pewnie made in ALLEGRO

Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, godz. 23:07 

witam wszystkich
Z niestabilnoscia zpotklem sie juz duzo razy, ma to zwiazek z konlfiktem przerwan w płycie głównej, jak wiekszosc osob znas wie ze gniazdo PCI 1 wspoldzieli przaerwania z AGP wiec dla wszelkiego swietego spokoju omijamy te gniazda. PCI 3 też nie jest dobra decyzja na karte sieciowa, najczesciej wspoldzieli z dzwiekiem i wieloma innymi, najlepiej montowac jak jest mozliwosc na gniezdzie PCI 4 lub PCI 5 a jak mamy tylko 3 to tylko i wylacznie na PCI 2, PCI 1 i 3 zawsze unikac, jak to nie pomaga, to ustawic recznie w BIOS'ie czasy opuznien przerwac IRQ.

Jak nie daje to rezultatu to proponuje usuniecie calkiem sterownikow od KARTY GRAFICZNEJ, na XP nawet bez sterow wszystko ladnie wyglada. W niektorych przypadkach wystarczylo zmiana biosu lub dobranie dobrych sterownikow do plyty glownej oraz grafiki.

Czasem musimy sprawdzic napiecia zasilacza jak wiadomo dopuszczalne wachania napiec to 5% +/-. Czasem wystarczy kupic raz a dobry zasilacz, ja wczesniej smigalem na wynalazku takim jak ROPLA 500W dzialal mi komp z 2 dni i zwis czasem po tygodniu i zwis, jak zmienialem w biosie parametry w napieciach lub fsb odrazu zwis (plyta ABIT NF7) wkurzylem sie i kupilem CHIEFTEC 400 i komp dziala nonstop wlaczony bo uzywam go jako router i zero problemow :mrgreen:

Jak nam to nie pomorze to zmienic płyte główną.

Najwieksze problemy były z płytami Asrock, MSI, ECS i jeszcze jakies ale nie moge sobie przypomniec, lecz jak widac te wymienione sa z niskiej polki no oprucz MSI, choc nie najlepiej wypada z ta stabilnoscia.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze komus moglem pomoc :mrgreen:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]