Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 17 października 2017, godz. 15:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: WDS - dziwny problem :(
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, godz. 14:26 

Witam

Do tej pory moja sieć postawiona była na jednym MT (2xLAN + 3xWLAN) w następującej konfiguracji:

ether2 -> public
ether1+wlan1+wlan2+wlan3 -> local (bridge, ponieważ userom zależało na wzajemnej wymianie danych, choćby powolnej)

No cóż - sieć się rozrasta więc zaszła potrzeba postawienia APC 1,5km ode mnie :) Aby zapewnić sobie maksimum możliwości postanowiłem zrobić to na MT i przezroczyście podłączyć odległą sieć do jednego z sektorów za pomocą WDS (aby na tym sektorze mogli być też "normalni" userzy). Na bazie zrobiłem WDS - static, stworzyłem interfejs WDS, potem dodałem go do bridge (local). Na satelicie ustawiłem station-wds, static, stworzyłem interfejs WDS dodałem go bridge (wlan1,ether1 + wds1)

PORADZIŁEM SOBIE Z TYM, wszystko niby działa, ale dziwnie się to zachowuje po stronie bazy - nie do zaakceptowania. Problem polega na tym że od momentu postawienia tego linku do bazy nie mogą podłączyć się userzy którzy wcześniej mieli wyłączone komputery - tzn widać w registration "pojawiają się i znikają" co 1-2 sek :shock: . A tym którzy wcześniej włączyli komutery wszystko działa ale tylko do restartu kompa - potem to samo ;) Mi też się nie udało podłączyć laptopem - ten sam objaw. ŻEBY BYŁO CIEKAWIEJ - problem dotyczy WSZYSTKICH sektorów, a na dwóch pozostałych nie ustawiłem możliwości pracy w WDS!!! Po godłębnej analizie (robiłem to tej nocy do 4:00 :x , aby już więcej nie wk....ać userów ;)) wyszło, że aby usunąć problem wystarczy usunąć WDS1 z bridge :roll: - samo połączenie WDS może sobie być ustanowione. Jak się zapewne domyślacie to "wystarczy" również żeby mi ta odległa sieć już nie działała :(

Co o tym sądzicie - czyżby chodziło o ilość interfejsów w bridge? Kombinowałem już z priority, path cost - i nic. Ewidentnie widać że problemem jest interfejs WDS1 dodany bo bridge, a nie radiówka. Miał ktoś taki problem?

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2006, godz. 08:45 
Jak mozesz to wrzuc konfiguracje(Z obu ap.):

interfejsow:

/interface wireless print

/interface wireless wds print

/interface bridge port print

oraz:

/interface wireless access-list print

/interface wireless connect-list print

i komunikaty z /log print

Bo bez tego ciezko cos zdiagnozowac....

Tytuł: Też tak miałem
PostNapisane: 25 kwietnia 2006, godz. 18:46 
Witam, nie wiem czy dobrze to wszystko zrozumiałem, ale też miałem taki przypadek po zmianie ap na mikrotik. Zmien w ustawieniach karty radiowej preamble na long. Powinno pomóc, przymajmniej u mnie pomogło. Napisz czy u ciebie jest poprawa. Pozdr

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]