Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 22 sierpnia 2017, godz. 20:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: WDS i NAT
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, godz. 09:28 

Witam!

Z góry przepraszam, jeśli temat już się gdzieś pojawił.

Mam na jednej bazie podpięte 5 anten 3x2,4GHz i 2x5GHz (RTB532A). Cała baza (wszystkie interfejsy) spięta jest w most z sąsiadami po łączach 5GHz.
Na jednym połączeniu śmiga sobie WDS Turbo 5GHz.
Na drugim na razie jest tylko tryb AP do dwóch lokalizacji.

Teraz tak:

Problem dotyczy tego drugiego połączenia (sektor).
Podłączone są do niego 2 lokalizacje (Zestawy Goldbridge RTB411). Na obu interfejsy WIFI działają w trybie station, a ethernet siedzi za NATem.
Próbowałem przepiąć obie lokacje w tryb dWDS, ale pomimo poprawnych myślę ustawień, nie pojawiają się virtualne interfejsy na bazie, a klienci pozostają w trybie APC. Czy problemem w tym przypadku jest działanie translacji NAT na końcówkach klienckich?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: WDS i NAT
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, godz. 10:14 

NAT na końcówkach klienckich musisz wyłączyć to pewne , ale nie sadzę że to jest powód problemu. Sprawdź konfiguracje , przede wszystkim czy na bazie w zakładce Wireless >> WlanX >> WDS masz ustawione dynamiczne lub też statyczne (w zależności od ustawień) WDS-y to samo na końcówkach klienckich. Dodatkowo pamiętaj żeby podczas zmiany trybu pracy na końcówkach klienckich na "Station WDS" nie skanować ponownie sieci i nie klikać przycisku "Connect" , Mikrotik z automatu przełącza tryb pracy na "Satation" , taki mały błąd systemowy lub zamierzone działanie programistów MT ;P .

Tytuł: Re: WDS i NAT
PostNapisane: 19 maja 2009, godz. 14:19 

Jeszcze nie miałem sposobności uregulować tej sprawy, ale jeszcze w maju będzie trzeba pokombinować. Myślę, że w efekcie zestawie połączenia na osobnych antenach na bazie.

------------edit
No i tak jak pisałem wcześniej zmieniłem sektor na 3 anteny panelowe. Niejako przymusowo, bo stary RBek poszedł z dymem i była nieplanowana okazja wprowadzenia zmian.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]