Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 21 października 2017, godz. 01:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wizowanie 2x2 MIMO'ka na R52HN
PostNapisane: 25 sierpnia 2010, godz. 21:56 

Ponieważ robię to po raz pierwszy, zwracam się z prośbą do forumowiczów, którzy są o krok dalej ode mnie, z prośbą o podzielenie się doświadczeniem w zakresie zestawiania i wizowania linka 2x2MIMO.

1. Pierwsze nad czym się zastanawiam - to jak zwizować prawidłowo te 4'ry anteny przy takiej konfiguracji ? Wymyśliłem sobie - nie wiem czy prawidłowo - że w opcjach karty HT są opcje HT Tx i Rx Chains, za pośrednictwem których można wymusić korzystanie ze złącza nr1 lub złącza nr 2 na karcie mPCI. Więc wymyśliłem, że mogę w trybie 801.11a, dzięki przełączaniu tych opcji, zwizować każdą w kolejności i z osobna antenę.
Nie wiem czy napisałem zrozumiale ale po drugiej stronie ustawiam aktywną antenę czyli HT Tx i Rx Chains 0, i jadę lokalnie z wizowaniem anteny na HT Tx i Rx Chains 0, a po zwizowaniu opcje przełączam na chains 1, mając nadzieję, że wizuję 2gą antenę :-) Pozniej to samo z drugiej strony.

2. Dziś odpaliłem tego linka i się pogubiłem w tym co zobaczyłem :-) Link na ok 800m - widoczność idealna, anteny Interline panele 23dbi (tak wiem pojechałem po bandzie). Ustawiania:
- w HT: Wszystkie 4 HT Rx i Tx Chains'y włączone, dodatkowo HT AMPDU Priorities zaznaczone 1 i 2 i na koniec HT Extension Channel: na above control czyli "rozkrzaczy" się na wyższych kanałach.

To co zobaczyłem wprawiło mnie w ogłupienie, tryb wybrałem oczywiście only N. Wpierw rb433AH usiłował się synchronizować w coraz to większych prędkościach kiedy doszedł do 160 mbit byłem już szczęśliwy. Po chwili jednak prędkość została zrzucona do 54mbit i proces wspinaczki rozpoczął się od początku. Siła sygnału -41dbi - no tak przestery sam sobie sieje ... dla wszystkich trybów HT wpisałem moc z palca 5dbm. Teraz wspinał się lepiej - sygnał spadł do ok -56dbi, doleciał do 230mbit i nagle sygnał skoczył na +20dbi i wahał się chwilę między +20 a -31dbi :-? Znów spadła prędkość do 54mbit i zabawa od nowa. Zdębiałem i postanowiłem przemyśleć, co może być powodem tak dziwnego zachowania. RB i karty wszystko nówki, co oczywiście nie wyklucza, że którejś karcie odbiła palma.

3. Zacznę oczywiście od zwizowania anten ale liczę, że zanim wdrapię się na komin, to ktoś podpowie mi czy sposób wizowania opisany powyżej jest właściwy.

4. Ponieważ zależy mi na w miarę stabilnej i szerokiej przepustowości FD, korci mnie temat Nstreme Dual, w którym widzę że mógłbym dodać 2 interfejsy w technologii 2x2Mimo czyli to jżu chyba będzie prawie 4x4 mimo :) hihi. Czy ktoś tu z obecnych sprawdzał taką konfigurację z 4 antenami z każdej strony ? Czy to może działać stabilnie ? Czy to bajer niedawno dodany i raczej trzeba poczekać by wykorzystać to w rozwiązaniach produkcyjnych ?

Dzięki za każdą konstruktywną wypowiedź.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]