Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 24 listopada 2017, godz. 02:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybór sprzętu do podziału łącza
PostNapisane: 14 sierpnia 2008, godz. 18:23 

Witam
W najbliższym czasie planuje zakup sprzętu do podziału Orange freedom 1Mb na: 1 komputer kablem , drugi komputer radiowo i laptop radiowo. Mieszkam w domu jednorodzinnym (sprzęt będzie umiejscowiony na pietrze) i zależałoby mi na tym aby laptop miał zasięg w całym budynku a najlepiej żeby zasięg był jeszcze w ogrodzie obok budynku. Na chwile obecna rozpatruje dwie opcje: 1- router TPLINK TD8840 i do tego jakiś AP np.: TPLINK-TL-WA501G lub z routerem TPLINK-WR543G, 2 – wszystko w jednym czyli np.: TP-Link W8910G. Ważna jest żeby była możliwość przynajmniej podstawowego podziału pasma przy użyciu QoS i żeby było można wymienić antenę w celu ew. zwiększenia zasięgu. Nie wiem która z opcji jest lepsza i bardziej optymalna, za pierwszym rozwiązaniem przemawia ponoć bardzo dobry modem TD8840 (nie wiem czy w W8910G jest to samo) natomiast plusem (chyba?) drugiego rozwiązanie jest: "wszystko w jednym". Proszę o ew. uwagi i sugestie. THX
Pytanie kieruje w pierwszej kolejności do panów z Interprojekt (tu prawdopodobnie sprzęt zakupie)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Wybór sprzętu do podziału łącza
PostNapisane: 18 maja 2009, godz. 11:48 

W/w sprzetu nie używałem , ale chciałbym zwrócić Twoją uwagę na router D-Link DSL-2740B , który sam używam w dość sporym domu i nie mam problemów z zasięgiem , osobiście polecam.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]