Inter Projekt

www.InterProjekt.pl  
Teraz jest 19 listopada 2017, godz. 01:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Zrywanie połączenia - problem z odległością
PostNapisane: 6 lutego 2006, godz. 15:33 
Witam
Kupiłem ostatnio w karty WIFI w www.interprojekt.pl:
1. TP-Link :: WN650G - karta PCI 802.11g+, 108Mbps
2. TP-Link :: WN610G - karta PCMCIA 802.11g+, SuperG 108Mbps
Po podłączeniu do kompów obu kart i konfiguracji połączen ad-hoc mam WIELKIE problemy ze stabilnością połączenia pomiędzy obu komputerami, a mianowicie:
a) połączenie 54Mbps jest nawiązywanie tylko przy odległości mniejszej niz 1 metr (nigdy nie uzyskałem predkości 108Mbps) oraz połączenie to utrzymuje się maksymalnie kilkanaście sekund po czym jest zrywane
b) połaczenie 11Mbps jest mozliwe do uzyskania (poruszalem sie na razie jedynie w obrebie jednego pokoju) lecz jest zrywane dosyc czesto przez jeden z komputerow. W celu ponownego odnowienia polaczenia muszę na jednym z komputerow (z karta WN650G) scanowac siec i aktywowac polaczenie. Najdluzesze polaczenie jakie udalo mi sie utrzymac wynosilo 20 minut.
c) czesto komputer z karta WN650G pokazuje polaczenie a komputer z karta WN610G jest rozlaczony.
Wszystkie testy robilem w jednym pokjoju o wymiarach 4 x 5 metrow, bez wyraźnych przeszkod. Moc obu kart jest ustawiana na maksimum, lub na prawie maksimum.

Proszę o pomoc i wyjaśnienie przyczyn takiego stanu

Tytuł: cd Zrywanie połączenia - problem z odległością
PostNapisane: 8 lutego 2006, godz. 18:51 
Halo Halo
Czy tutaj ktos wogole jest, czy jest to martwe forum.
Proszę o odpowiedz. Sprzęt kpilem w INTERPROJEKT z nadzieja, że gdy bede mial problemy INTERPROJEKT pomoże mi w ich rozwiązaniu !!!

Tytuł: KARTY TL-WN6xxG
PostNapisane: 8 lutego 2006, godz. 19:31 
Inter Projekt

Witam
Dla dla wyjaśnienia....
Karty w trybie AD-HOC mogą pracować w trybie 11Mbps nie da się uzyskać większej prędkości bez użycia AP :)))
Czy dla karty mPCI WN660G podłączył Pan antenę zew. na pigtailu UFL "antena zintegrowana z pmatrycą lub jakaś zewnętrzna"????

Karta TL-WN651G bo modelu 650 nie sprowadzaliśmy ze względu na brak odkręcanej antenki ;)))
Osobiście pracuję na TL WN-651G; oraz w laptopie TL- WN320G.

Nie ma żadnych problemów z łącznością do przeróżnych AP.
Nie wiem jak udało się Panu uzyskać prędkość 54Mbps w AD-HOC :)??

pzdr
InterProjekt

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, godz. 22:45 
Witam
Odkryłem w czym jest problem
Faktycznie maksymalna predkosc wynisi 11MBps, pokazywanie przez karty 54 Mbs to jest niezla sciema.
Zrywanie polaczen pomiedzy kartami nastepowalo na skutek wybou sposobu szyfrowania danych Static WEB - klucz 152. Prawdopodobnie karty gubily sie w mozliwosci szyfrowania taka metoda - tak mi to wyglada na oko laika.

Teraz uzywam polaczenia bez szyfrowania i jest OK. Niestety nie mialem czasu wypróbować innych - krótszych kluczy (64, 128).

Teraz jest wszystko OK - no moze prawie wszystko - od czasu do czasu dochodzi jednak do zrywania polaczenia pomiedzy komputerami. Sadze ze przyczyna tkwi w jednej z kart - na komputerze stacjonarnym - po zerwaniu polaczenia jezeli pogrzebie tam w ustawieniach, co spowoduje ponowne uruchomienie karty to polaczenie jest ponownie nawiazywane. Zauwazylem tez, ze jezeli polaczenie jest przez jakis czas nieaktywne to zostaje zerwane. Wystarczy wiec uruchomic jakis program do monitorowania ruchu w sieci (program ten pinguje adres IP na kompie na ktorm mam druga karte WIFI) i jest OK. Chce zaznaczyc, ze aobie kart mają wyłączony tryb oszczedzania energii.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2006, godz. 15:45 
Inter Projekt

Spotkałem się z takimi problemami przy włączonym szyfrowaniu WEP, lepszym jest oczywiście WPA :))
Zeby połaczenie nie było zrywane powinno wystarczyć zmiana POWER SAVE MODE na OFF ;) :idea:

Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2006, godz. 11:52 
Inter Projekt

Przy WEP 64bit nawet występuje zrywanie połączenia, testowane na innych kartach objawia się podobnie. ;)) WEP shit

Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2006, godz. 17:10 
Witam
Może sie myle, ale w połączeniach ad-hoc możliwe jest wyłącznie szyfrowanie WEP, więc sytuacja jest następująca:
- albo szyfruje WEP i mi zrywa połączenie na potege
- albo nie szyfruje w ogóle danych i jest lepiej - lepiej bo tak naprawde to bez szyfrowania i tak mi zrywa polaczenie - nie wiadomo dlaczego.

Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2006, godz. 13:10 
zobacz czy czasem nie masz wlaczonej konfiguracji zerowej sieci bezprzeowdowej umnie wylaczenie tego pomoglo

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]